11. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Ön Eleme Sonuçları Belli Oldu!

ULUSLARARASI KATEGORİ FİNALİST FİLMLER

  Filmin Adı Filmin Özgün Adı Yönetmen Ülke

1

Voices Of The Sea Voices Of The Sea Kim Hopkins Fransa
2 Midnight Family Midnight Family Luke Lorentzen ABD / Meksika
3 Clean Hands Clean Hands Michael Dominic Nikaragua
4 Sing Sing Olga Korotkaya Rusya
5 The Journey
A Story Of Love
Immer Und Ewig Fanny Brauning İsviçre
6 Under The Wire Under The Wire Chris Martin İngiltere
7 Hope Frozen Hope Frozen Pailin Wedel ABD / Tayland
8 To Be Continued To Be Continued Ivar Seleckis Letonya
9

Falafala

Falafala Mohammed Almughanni Filistin

10

Bruce Lee and the Outlaw Bruce Lee and the Outlaw Joost Vandebrug Hollanda / Çek Cumhuriyeti
11 Butterfly Butterfly Alessandro Cassigoli & Casey Kauffman İtalya
12 Welcome to Sodom Welcome to Sodom Christian Krones & Florian Weigensamer Avusturya
 
Not: Sıralama başvuru sırasına göredir.
 

ULUSAL PROFESYONEL FİLMLER KATEGORİSİ

  Filmin Adı Yönetmen
1 Küllerinden Güle Dön Onur Kök
2 Vatana Giderken-Heimei-Maru Hayriye Savaşçıoğlu
3 Sait Maden-Şık Derviş Miraç Güldoğan
4 Kimsesizler Oteli Rıdvan Karaman
5 Dişçinin Korkusu Murat Erün
6 Sinemalı Düğünler Evren Günevi Uslu
7 Germiyanın Renkleri Aziz Alaca
8 Diş Ağrısı Özer Kesemen
9 Bir İnsan Bir Kent Sedat Benek
10 Uzun Yolculuk Mesut Gengeç
 
Not: Sıralama başvuru sırasına göredir.
 

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ KATEGORİSİ

  Filmin Adı Yönetmen
1 Mahlota Volkan Serdar
2 Toprağın Kadınları Melih Başal
3 Paradoks Bir Koşu Evrim İnci
4 Karanlıktan Aydınlığa  Fatih Kaynarca
5 Uçan Adam Uğur Ersöz-Nusret Oğuzhan Yıldız
6 Acil Çırak Aranıyor  Osman Çakır
7 Saklı Yusuf Zeynel-Taha Sancar Çalışkan
8 Pembe Kimlik Tolunay Tekmek
9 Biliyon Mu? Berrin Öz
10 Huğ Muhammet Emre Özdemir
 
Not: Sıralama başvuru sırasına göredir.
 

PROJE DESTEK YARIŞMASI FİNALİST PROJELER

  Proje Adı Proje Sahibi
1 Adı Adile Asuman Ergüney
2 Yalnızca Mektuplar Vardı Berfi Dicle Öğüt
3 Drag Queen: İçindeki Kraliçeyi Keşfet Ceren Özkanlı Samlı
4 Nietzsche’nin Mendili Feyzi Baran
5 Yabancı Bozkır Gürkan Sayın
6 Uzak Musa Ak
7 Yüzyıllık Tohumlar Mustafa Çavuş
8 Kaçak Fırın Nermin Aytekin
9 Suretperest Serdar Güven
10 Postacı Nevzat: Bir Auteur Doğuyor Turan Kubulay
 
Not: Proje sahiplerinin isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmıştır.